© artexploder.com Powrót do Dododent

OFERTA

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) to specjalność zajmująca się diagnostyką, leczeniem, profilaktyką chorób zębów, przyzębia oraz jamy ustnej u dzieci i młodzieży.

LECZENIE ZĘBÓW MLECZNYCH
Ubytki próchnicowe w zębach mlecznych leczymy poprzez ich oczyszczenie i zakładanie wypełnień. Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów do wypełnień w zależności od wskazań klinicznych i upodobań pacjentów. Oferujemy wypełnienia Twinky star w 7 fantazyjnych kolorach: niebieskim, różowym, seledynowym, pomarańczowym, zielonym, złotym i srebrnym. Mali pacjenci, którzy mogą zadecydować o kolorze "plomby", entuzjastycznie podchodzą do leczenia. Jeżeli istnieją wskazania, leczymy zęby mleczne kanałowo, by nie dopuścić do przedwczesnej ich utraty i w konsekwencji do wad zgryzu. W sytuacjach, gdy jedynym postępowaniem leczniczym jest usunięcie zęba, przed znieczuleniem igłą smarujemy błonę śluzową znieczulającym żelem o ciekawych owocowych smakach, sprawiając, że zastrzyk staje się niebolesny.

LECZENIE ZĘBÓW STAŁYCH NIEDOJRZAŁYCH
Zęby stałe niedojrzałe leczymy podobnie jak zęby stałe całkowicie uformowane, mając jednak na uwadze nieco odmienną budowę anatomiczną tych pierwszych. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie patologii, ponieważ ze względu na słaby stopień mineralizacji, proces próchnicowy przebiega znacznie szybciej niż w zębach z zakończonym rozwojem.

LECZENIE PROTETYCZNE DZIECI
Braki w uzębieniu występują nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci i młodzieży. Najczęstszą przyczyną utraty zębów w wieku rozwojowym jest próchnica lub uraz mechaniczny. Spotyka się również wrodzone braki zawiązków zębów zarówno mlecznych jak i stałych. Utrata zębów u dzieci i młodzieży skutkuje pogorszeniem wyglądu, zaburzeniem rozwoju mowy, utrudnionym odgryzaniem i żuciem pokarmów, a także powikłaniem istniejących wad zgryzu lub powstaniem nowych zaburzeń.


STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje – zachowaniem zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze oraz zapobieżeniem powikłaniom. Najczęstszą przyczyną zgłoszeń pacjentów do stomatologa jest próchnica, która jest bakteryjną chorobą zakaźną twardych tkanek zęba. Na powstawanie ubytków wpływają głównie trzy czynniki: dieta, podatność zębów na próchnicę oraz czas. Nawet wysokie spożycie cukru przy podatnych na próchnicę zębach nie musi prowadzić do rozwoju tej choroby, warunkiem jest jednak dokładne i częste oczyszczanie zębów z płytki bakteryjnej. W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego. Całkowite zaniedbanie leczenia próchnicy natomiast, może doprowadzić do rozwinięcia się zgorzeli. W naszym gabinecie stosujemy kompozytowe materiały do wypełnień najlepszej jakości. Gwarantują one zarówno estetyczny wygląd jak i trwałość. Utwardzane są specjalistyczną lampą polimeryzacyjną. Ilość kolorów stosowanych przez nas materiałów jest tak duży, że po założeniu, wypełnienie trudno jest odróżnić od zdrowych tkanek zęba. W trudnych przypadkach, takich jak odłamanie kąta siecznego w zębach przednich, stosujemy elementy wzmacniające - ćwieki okołomiazgowe lub dokanałowe w przypadku zębów martwych zwiększające utrzymanie wypełnień. W przypadku rozległego ubytku tkanek zęba stosujemy tzw. inlay’e i onlay’e, czyli wkłady z materiału kompozytowego wykonywane poza jamą ustną pacjenta i odwzorowujące powierzchnie żujące zębów trzonowych i przedtrzonowych.

W stomatologii zachowawczej bardzo ważna jest obserwacja i szybkie działanie. Regularne przeglądy stomatologiczne gwarantują zdrowsze zęby i natychmiastowe eliminowanie szkodliwych dla nich czynników. Wizyty kontrolne u osoby dorosłej powinny odbywać się przynajmniej raz na pół roku, u dziecka natomiast co trzy miesiące – zgodnie z myślą, że lepiej zapobiegać jest, niż leczyć. Zdrowy i piękny uśmiech jest wizytówką każdego z nas, dlatego też warto profesjonalnie i kompleksowo o niego zadbać.


PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna jest to dziedzina medycyny zajmująca się uzupełnianiem brakujących zębów, poprawą wyglądu kosmetycznego pacjenta, odbudową prawidłowej funkcji całego układu żucia.

W naszej ofercie posiadamy uzupełnienia:
ruchome:
- protezy osiadające wykonane z tradycyjnych materiałów akrylowych;
- protezy osiadające wykonane z materiałów termpolastycznych;
- protezy śluzówkowo – ozębnowe (proteza szkieletowa, acetalowa);
stałe:
- korony i mosty. Kiedy dochodzi do zniszczenia korony zęba idealną metodą leczenia jest odbudowa z zastosowaniem korony protetycznej. Jest to całkowita odbudowa zęba , wykonana z rozmaitych materiałów, której głównymi cechami są szczelność i estetyka. Korony wykonywane są jako uzupełnienia pojedyncze lub zblokowane jako tzw. mosty, kiedy mogą uzupełniać większe braki w uzębieniu.
- zasuwa, zatrzaski. Uzupełnienie protetyczne na zasuwach składa się z mostu porcelanowego i protezy szkieletowej. Stosuje się je przy częściowych brakach zębowych. Zaletą tego typu uzupełnień jest wysoka estetyka i brak widocznych elementów retencyjnych typu klamry. Mosty są zaopatrzone obustronnie w elementy utrzymujące czyli zasuwy (na koronach), lub zatrzaski na korzeniach lub implantach. Są to elementy retencyjne, na które zakłada się protezę szkieletową. W zasuwach i zatrzaskach znajdują się wymienne łoża, dzięki którym raz wykonana proteza służy na wiele lat.
- wkłady koronowo – korzeniowe. Wkłady wykonywane są z metalu, ceramiki i włókien szklanych aby optycznie rozjaśnić martwe zęby.
- inlay i onlay to rodzaj wypełnienia odbudowujący znacznie zniszczoną koronę zęba. Jest to najlepsze rozwiązanie kiedy zniszczenie sięga od 30 do 50 % zęba. Alternatywa dla rozległych plomb. Cechą tego rozwiązania jest wyjątkowa szczelność , trwałość i estetyka. Ciekawostką jest fakt, że dentyści właśnie tak leczą swoje własne zęby. Onleye wykonujemy z ceramiki oraz materiału podobnego do wypełnień – kompozytu.
- licówki ceramiczne to absolutnie unikalne pod względem trwałości i estetyki ultracieńkie nakładki z porcelany. Dzięki specjalnym cementom po naklejeniu ich na zęby pozostają tam nawet do 10 lat bez śladów zużycia. Wskazania do ich wykorzystania to wszystkie sytuacje kiedy pacjenci nie akceptują kształtu czy koloru własnych zębów.

ENDODONCJA

Endodoncja natomiast to dział stomatologii zachowawczej, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach, przy martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, do wskazań protetycznych – przed wykonaniem korony lub mostu. Leczenie kanałowe zęba jest tańsze i mniej inwazyjne od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem protetycznym lub implantem zębowym. Faktem jest natomiast ilość czasu jaki trzeba poświęcić na wyleczenie takiego zęba, leczenie jest czasochłonne i pracochłonne. Wymaga dużych umiejętności i doświadczenia lekarza, oraz kosztownego sprzętu stomatologicznego. Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych..

LECZENIE ZAPALEŃ MIAZGI
Ta metoda leczenia stosowana jest z powodzeniem w bardziej zaawansowanych fazach zapalenia miazgi. Istotą leczenia kanałowego jest usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zęba chorej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami. Aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort leczenia: brak doznań bólowych i skuteczność zabiegu, stosowana jest metoda usuwania zawartości jamy zębowej - wyłuszczenie w znieczuleniu.
LECZENIE MARTWICY I ZGORZELI MIAZGI
Leczenie to różni się od leczenia kanałowego zapaleń miazgi koniecznością większego poszerzenia kanałów zęba oraz stosowaniem silnych środków odkażających, w celu pozbycia się bakterii mogących stanowić zagrożenie dla całego organizmu.
LECZENIE ZAPALEŃ TKANEK OKOŁOWIERZCHOŁKOWYCH
Zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, czyli tkanek otaczających korzeń zęba mogą stanowić poważny problem dla pacjenta. Mogą wystąpić dolegliwości bólowe, utrudnienie żucia a w niektórych przypadkach obrzęk tkanek, gorączka, ogólne osłabienie, chociaż zazwyczaj przebiegają bezobjawowo. Leczenie tych schorzeń przebiega podobnie jak leczenie w przypadku martwicy czy zgorzeli miazgi, często wymaga jednak zdecydowanie większej liczby wizyt i znacznego rozłożenia ich w czasie, np. co 3 miesiące i regularnej kontroli radiologicznej. Dlatego ważne jest by przy pełnej diagnostyce pacjenta wykonywać zdjęcia pantomograficzne.

W naszym gabinecie staramy się wyleczyć zęby, które jeszcze niedawno byłyby do usunięcia. Leczenie kanałowe wymaga staranności, doświadczenia w tej dziedzinie oraz nowoczesnego sprzętu. Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Jest to możliwe dzięki specjalnie do tego celu stworzonym i ciągle udoskonalanym narzędziom kanałowym.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda specjalność stomatologii, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech i dzięki postępowi w dziedzinie materiałów stomatologicznych. Piekny uśmiech, który przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie, stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

Wybielanie - białe zęby sprawiają , iż uśmiech jest bardziej promienisty, twarz wygląda młodziej a osoba z pięknym białym uśmiechem postrzegana jest jako zdrowa i atrakcyjna. Dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy dwie możliwości uzyskania takiego efektu.

Metoda nakładkowa - w tej metodzie w gabinecie stomatologicznym pobieramy wycisk, następnie wykonywane są silikonowe nakładki na zęby. Pacjent otrzymuje od lekarza żel, który za pomocą nakładek aplikuje w domu na zęby, według zaleceń i pod kontrolą stomatologa. Jest to metoda wygodna, bezpieczna i umożliwiająca nawet pacjentom z nadwrażliwością, uzyskanie pięknego uśmiechu.
Metoda wybielania w gabinecie polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć piękny biały uśmiech juz na jednej wizycie.


CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

ZNIECZULENIA
Dla zapewnienia pacjentowi pełnej bezbolesności i maksymalnego komfortu, wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w gabinecie Dododent są wykonywane w znieczuleniu, z użyciem tylko preparatów uznawanych na świecie jako najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.

USUWANIE ZĘBÓW
Istota usuwania zęba polega na oddzieleniu go od otoczenia i wyjęciu z zębodołu. Umiejętności lekarza i współpraca ze strony pacjenta umożliwiają prawidłowe wykonanie zabiegu i zapobiegają wystąpieniu powikłań. Należy jednak pamiętać, że ekstrakcja zęba (ekstrakcja - wyrywanie zębów) jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny.


PROFILAKTYKA

Profilaktyka to pierwszy, polegający na zapobieganiu powstawania chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby), szczebel w leczeniu próchnicy i paradontozy. Prawidłowo stosowana pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty w postaci zdrowego, silnego uzębienia i pięknego, pełnego uśmiechu. Profilaktyka to prosta metoda leczenia dla każdego, im wcześniej wprowadzona tym dająca lepsze efekty - zdrowe zęby i dziąsła, oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie zębów i przyzębia, piękny naturalny i własny uśmiech przez całe życie. Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płytą nazębną - podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy. Z drugiej strony, profilaktyka dąży do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na atak kwasów i bakterii.

- scaling - usuwanie kamienia nazębnego. Jest to zabieg profilaktyczno-leczniczy polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, zwanych potocznie kamieniem. Przeprowadzany jest przy użyciu skalera ultradźwiękowego, na jednej wizycie. Jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny.
- piaskowanie. Zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu przebarwień i osadu z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących i innych substancji. Piaskowanie jest zabiegiem higienizacyjnym i może być wykonywane zarówno przez higienistkę jak i stomatologa. Zabieg polega na systematycznym czyszczeniu wszystkich widocznych powierzchni każdego z zębów.
- profesjonalne czyszczenie zębów - odbywa się przy użyciu profesjonalnych past czyszczących i polerujących oraz specjalnie do tego celu przeznaczonych szczoteczek - najwyższej jakości i skuteczności.
- lakowanie - zapobiega rozwojowi bakterii w bruzdach i jest bardzo dobrym sposobem na zapobieganie próchnicy.
- lakierowanie - przeprowadzane jest preparatami na bazie fluoru. Zabieg ten wzmacnia szkliwo zębów, czyniąc je mniej podatnym na próchnicę.


LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA

Choroby przyzębia to przewlekłe procesy patologiczne, przede wszystkim zapalenia. W wyniku tych chorób dochodzi do rozchwiania i utraty zębów. Choroby przyzębia, obok próchnicy są najczęstszą przyczyną przedwczesnej utraty uzębienia. Bardzo rzadko udaje się zaobserwować początek choroby dziąseł. Jest to spowodowane tym, że początkowe objawy - zaczerwienienie, niewielkie krwawienia pozostają niezauważone przez pacjenta. Uwaga palacze: nikotyna zwęża naczynia krwionośne, co powoduje brak występowania krwawienia, a więc utrudnia szybkie wykrycie choroby przyzębia! Oprócz dziąsła, zmiany chorobowe zajmują kość i więzadła przyzębia. Kość ulega powolnemu zanikowi. Powstają często głębokie kieszonki przyzębne, w których zalegające resztki pokarmowe, bakterie, itp., powodują stan zapalny przyzębia, który doprowadza do obniżenia się dziąsła i odsłaniania korzeni zębów. Na brzegu dziąsła w okolicy niektórych zębów mogą powstać bolesne, nawracające ropnie. Zęby zaczynają się chwiać, tracą prawidłowe umocowanie w kości i mogą wypadać. Taki proces chorobowy nazywamy zapaleniem przyzębia - periodontitis - "parodontoza" Proces chorobowy dziąsła i kości może też przebiegać bez przykrych odczuć. Dziąsło nie boli i nie krwawi, jest prawidłowo zabarwione. Jedynym niepokojącym objawem jest odsłanianie się korzeni zębów z powodu powolnego zaniku kości i dziąsła oraz bolesność szyjek zębowych.

PROFILAKTYKA CHORÓB PRZYZĘBIA
Podstawowe znaczenie ma higiena jamy ustnej – prawidłowe szczotkowanie zębów (ruchy wymiatające), używanie nici dentystycznych, płukanie jamy ustnej celem usunięcia zalegających resztek pokarmowych. Wskazane są regularne wizyty u stomatologa. Bardzo ważne jest usuwanie kamienia nazębnego z równoczesnym wygładzaniem powierzchni szyjek zębowych, najczęściej za pomocą ultradźwięków.

LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA
Zapalenie dziąseł (paradontoza) oraz zapalenie przyzębia to choroby, więc nie należy się łudzić, żę wyleczymy je stosując higieniczne pasty do zębów. Początkowe stadia choroby leczy się metodami zachowawczymi. Polegają one na usunięciu przez stomatologa złogów nazębnych (kamienia nazębnego i płytki nazębnej) W zaawansowanych stadiach choroby stosuje się szynowanie zębów oraz leczenie operacyjne. Często konieczna jest w takich przypadkach rehabilitacja narządu żucia. Ważne jest leczenie chorób współistniejących, właściwa dieta oraz w przypadku podejrzenia niedoborów witaminowych odpowiednia suplementacja.